۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد ساعت : 1:33 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ آذر   تعداد بازدید : 3338

همایش بزرگ "جهانی شو" برگزار شد.

همایش بزرگ "جهانی شو" به همت انجمن علمی دانشجویی کارآفرینی و تعدادی از دانشجویان دانشکده مدیریت و دانشکده راه آهن دانشگاه علم و صنعت روز دوشنبه 23 آذر در سالن شهید چمران پردیس فنی برگزار شد. در آغاز این همایش آقای دکتر سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه  و از حامیان این همایش، عملکرد دانشکده کارآفرینی در ترویج فرهنگ کارآفرینی و توسعه دانش کارآفرینی  در کشور را مثبت ارزیابی کرد و تاکید کرد، شعار فعلی دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور،تحقق دانشگاه کارآفرین است. وی "کار" را در فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی برابر با ارزش دانست و  بر وجهه فرهنگی کار نسبت به سایر وجوه آن تاکید کرد. معاون فرهنگی دانشگاه تهران، بومی شدن کارآفرینی را مهمترین دغدغه دانست و تصریح کرد در عین حال که ما باید به جهانی شدن بیاندیشیم، باید هویت و ارزش های ملی و بومی خود را در این مسیر احیا کنیم. وی اظهار امیدواری کرد  راه اندازی دانشکده کارآفرینی در کشور نتایج ارزشمندی را رقم زند و دانشگاه بتواند در کنار انتقال دانش، زمینه لازم را برای حضور دانشجویان در عرصه کاراندیشی و کارآفرینی را فراهم نماید و با همت استادان ارجمند و دانشجویان، الگو و مدل های ایرانی در عرصه کسب و کار طراحی و ارائه شود.

در ادامه همایش بنیانگذاران گروه کسب و کار"اینترنت گروپ" شامل سایت های بامیلو، زود فود، اسناپ، اسکانو و پین تا پین  به معرفی کسب و کار خود و بیان داستان کارآفرینی خود پرداختند و به سوالات دانشجویان پاسخ دادند. قدرت و مهارت  کار گروهی و تشکیل تیم کامل، مشاوره با افراد مجرب، تجربه کاری در یک یا چند استارتاپ، قدرت جذب سرمایه و مشتری  در کنار یک تخصص از تاکیدات این کارآفرینان جوان و موفق بود.

در پایان همایش دکتر داتو غزالی از کارآفرینان بین المللی و حامی دانشکده کارآفرینی به ایراد سخن پرداخت و ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه تهران و دانشکده کارآفرینی به عنوان استاد وابسته، تاکید کرد  تمام تلاشم را خواهم کرد که  تعامل و ارتباط بین کشورهای آسیای جنوبی  و کشورهای مسلمان  بویژه دو کشور ایران و مالزی روز به روز  افزایش یابد. وی ظرفیت این کشورها را برای رقابت با کشورهای غربی ستود و تصریح کرد اگر بتوانیم امت واحده تشکیل دهیم قدرتمند خواهیم شد. وی از آقای دکتر زالی، رییس دانشکده کارآفرینی بخاطر میزبانی  دومین حضور ایشان در ایران تقدیر و تشکر کرد و آزرو نمود سال آینده اتفاقات بسیار خوبی در عرصه ارتباطات کارآفرینان مسلمان رخ دهد.