۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت ساعت : 9:14 بوقت تهران
کد: 19343-3332      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند   تعداد بازدید : 1140

دانشجوی دانشکده در میان برگزیدگان دانشجویان نمونه کشوری

روز دوشنبه 16 اسفند مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری  با حضور هیات رییسه دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم از آقای امیر محمد کلابی دانشجوی دکترای کارآفرینی، به عنوان دانشجوی نمونه کشوری در گروه علوم انسانی تقدیر شد.

این دانشجوی کارآفرین، در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و کسب و کار حائز رتبه برتر شد.  شایان ذکر است، سال گذشته نیز آقای مهدی تاج پور در مقطع کارشناسی ارشد کارآفرینی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شده بود.

در این مراسم  دکتر به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران، گزارشی از روند انتخاب دانشجویان نمونه ارائه نمود و دانشجویان نمونه  را عصاره نظام آموزش عالی دانست. در ادامه مراسم، دکتر نیلی، رییس دانشگاه تهران، با تبریک کسب این موفقیت بزرگ به دانشجویان نمونه، که از میان دانشجویان برگزیده دانشگاه تهران، انتخاب شده اند، حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین را از اهداف مهم برنامه سه ساله دانشگاه تهران دانست که از سال آینده رسما آغاز خواهد شد. وی تصریح کرد دانشگاه تهران با تاسیس مرکز کارآفرینی، پارک فناوری، دانشکده کارآفرینی و مراکز رشد، حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین را  چند سالی است که آغاز کرده است. وی تریبت دانشجو و دانش آموخته کارآفرین را یک نیاز و ضرورت دانست و با توجه به محدودیت استخدام دولتی و کمبود منابع مالی، خود اشتغالی  با بهره مندی از مهارت های کارآفرینی را تنها راه حل معضل بیکاری دانش اموختگان ذکر کرد.

رییس دانشگاه تهران، سوق یافتن پایان نامه های دانشجویی به سمت پارک  علم و فناوری، ارتباط دانشجویان و استادان با صنعت و بازار و تعاملات بین المللی دانشکده ها با روح کارآفرینی را  از برنامه های در دست اجرای دانشگاه ذکر کرد و اصلاح نگرش ها و  و ترویج فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه ها را خواستار شد.

 

 

 

نظر شما :
captcha