۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد ساعت : 21:59 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۳ تير   تعداد بازدید : 669

ارائه مشترک درس، میان دانشکده کارآفرینی و پردیس فنی برای نخستین بار

در راستای نیل به اهداف کارآفرینی دانشگاهی دانشگاه و با تأکید بر فناوری های دانشگاهی و بر اساس تجربیات معتبر جهانی از جمله دانشگاه کالیفرنیای شمالی (USC) و دانشگاه استنفورد،  درس توسعه محصول جدید به صورت مشترک میان دانشکده برق و متالوژی و مواد پردیس فنی و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با همکاری دکتر ناصر معصومی ،عضو هیأت علمی پردیس فنی، دکتر هادی مرادی، دکتر شامیر و دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس محترم دانشگاه تهران برگزار گردید.

 

بر اساس این طرح عصر روز سه شنبه 12 تیر ماه اولین جلسه ارائه پروژه مشترک دانشکده کارآفرینی و دانشکده متالوژی و مواد توسط دانشجویان دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران برگزار شد.

ایده تولید داخلی سیم های ارتودنسی برای اولین بار در کشور از سوی گروهی از دانشجویان دانشکده متالوژی مطرح و دانشجویان درس توسعه محصول دانشکده کارآفرینی با هماهنگی دکتر امیر اخلاصی مباحث مربوط به مطالعات بازار و نحوه ورود به بازار این ایده را مورد بررسی قرار دادند.

 

در این طرح نمونه محصولات فناورانه معرفی شده از سوی دانشکده های برق، کامپیوتر و دانشکده متالوژی و مواد برای تیم های دانشجویان کارآفرینی ارائه می شود و هریک از تیم ها موظف اند برای محصول فناور مربوطه برنامه معرفی محصول، بازار، تحلیل رقبا،  تحلیل بازار، قیمت گذاری، بخش بندی بازار و نتایج آنها را تدوین نموده و با حضور تیم فنی در کلاس ارائه نمایند.

بدین ترتیب اول دانشجویان رشته کارآفرینی با مسائل کاربردی و واقعی آشنا شده و از طرف دیگر دانشجویان فنی بر مسائل بازار و کسب وکار مسلط می شوند.