۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت : 21:6 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد   تعداد بازدید : 529

جلسه پیش پنل "مشارکت عمومی خصوصی (PPP) در کشور" برگزار شد.

پیش جلسه پنل تخصصی چهارمین کنفرانس بین المللی کارآفرینی با عنوان "مشارکت عمومی خصوصی (PPP) در کشور" به منظور تعیین سناریوی پنل مذکور روز دوشنبه 15 مرداد ماه در دانشکده کارآفرینی برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر عبدالعلی زاده، مشاور مالی وزیر کشور، دکتر نصیری اقدم، دبیر کمیسیون اقتصادی هیئت دولت، مهندس عطاردیان، رئیس هیأت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران، برگزار شد، محتوای پنل مشارکت عمومی خصوصی  به اعضاء پنل ارائه و برنامه ریزی و جمع بندی اقدامات لازم برای برگزاری مناسب پنل در روز کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه، دکتر حمید پاداش دبیر علمی کنفرانس، ضمن معرفی کنفرانس و پنل های برنامه ریزی شده به ضرورت هم اندیشی سیاستگذاران این حوزه  و نقش مشارکت PPP در بهبود فضای کسب وکار اشاره نمود.

ارتباط میان مشارکت عمومی خصوصی و کارآفرینی، بررسی لایحه پیشنهادی دولت در PPP، نحوه ایفای تعهدات طرفین در این مشارکت، نظام تأمین مالی، مراجع حل اختلاف، بررسی موانع مشارکت بخش عمومی و خصوصی و راهبردی که می تواند نظام کشور را از دولتی به نوآوری، کارآفرینی و Developing سوق دهد از جمله مباحثی بود که در این جلسه پیش پنل مطرح شد.

مشارکت بخش عمومی خصوصی (Public-Private Partnership)  مكانيزمي است كه در آن بخش عمومي (دولت و ساير نهادهاي حكومتي) به منظور تأمين خدمات زيربنايي (اعم از آب و فاضلاب، حمل و نقل، سلامت، آموزش و...) از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي (اعم از دانش، تجربه و منابع مالي) استفاده مي‌نمايد.

گفتنی است، طبق برنامه ریزی کنفرانس، این پنل، سه شنبه 13 شهریور از ساعت 14 الی 17 در دانشگاه تهران، کتابخانه مرکزی، سالن علامه امینی برگزار خواهد شد.