۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور ساعت : 18:42 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۵ آبان   تعداد بازدید : 474

دیدار رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اعضای هیأت رئیسه دانشکده

جلسه هم اندیشی اعضای هیأت رئیسه و بنیاد حامیان دانشکده کارآفرینی با آقای مهندس غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ظهر روز سه شنبه 15 آبان در دانشکده کارآفرینی برگزار شد.

این جلسه با هدف بررسی همکاری علمی-آموزشی و پژوهشی- ترویجی میان اتاق بازرگانی ایران و دانشکده کارآفرینی و بررسی پتانسیل های موجود در اتاق جهت حمایت از دانشکده، با حضور دکتر سعید یزدانی، معاون اداری ومالی دانشگاه، مهندس محمد مهدی فنائی، مدیر عامل شرکت الکتروکویر و رئیس بنیاد حامیان دانشکده، مهندس ابراهیم جمیلی، رهبر کارآفرین و بنیانگذار شرکت صنعتی معدنی زرین و دیگر متخصصان برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر محمدرضا زالی، رئیس دانشکده ضمن خوش آمد به مهمانان، با اشاره به وضعیت فعلی کارآفرینی در کشور، نرخ راه اندازی کسب وکار توسط دانشجویان دانشکده را 16.9 درصد عنوان نمود و دانشکده کارآفرینی را محلی برای پیوند ایده و عمل دانست.
دکتر زالی گفت: با ساخت ساختمان جدید دانشکده کارآفرینی، فضایی بروز و بزرگ برگرفته از آخرین امکانات دانشگاهایی مانند استنفورد و هاروارد در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت و نسل بعدی مسئولین اتاق بازرگانی ایران تربیت خواهند شد.

در ادامه،مهندس شافعی، رئیس اتاق ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان اساتید کارآفرینی و کارآفرینان برجسته در دانشگاه تهران گفت: رسالت دانشگاه این باید باشد که استعدادهای کارآفرینی در جوانان را کشف نموده و امکان توفیق با دست های خالی را برای جوانان مهیا سازد.

وی با اشاره به وضعیت فعلی اقتصاد کشور و از بین رفتن اخلاقیات میان جوانان، تربیت نسل کارآفرین که به خود متکی بوده و الزاماً پیشینه تحصیلی یا مالی را نداشته اند از ضروریات و رسالت های دانشکده تخصصی کارآفرینی دانست.

وی از اعضای هیأت رئیسه دانشکده جهت حضور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دعوت بعمل آمد.

در پایان این نشست، مهندس شافعی از ساختمان در حال احداث دانشکده بازدید کرد.