۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور ساعت : 17:48 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ دوشنبه ۵ آذر   تعداد بازدید : 410

کنفرانس ملی "نقش مطالعات میان‌رشته‌ای در توسعه علمی و کارآفرینی کشور" با همکاری دانشکده کارآفرینی برگزار شد.

کنفرانس ملی "نقش مطالعات میان‌رشته‌ای در توسعه علمی و کارآفرینی کشور" توسط پردیس البرز دانشگاه تهران با برگزاری ۶ پنل تخصصي و موضوعي با نام هاي: ۱- يكپارچگي علم و نقشه راه آينده، ۲- نقش مطالعات ميان رشته اي در توسعه كارآفريني، ۳- زيبايي شناسي و طراحي با تكيه بر پژوهش هاي ميان رشته اي در علم و هنر، 4.  Science in medicine، ۵- ظرفيت های نهان و آشكار رشته ميان رشته اي علوم ورزشي و ۶-رويكردهاي ميان رشته اي در مطالعات اجتماعي و فرهنگي آموزش عالي به صورت تخصصي با حضور بسیاری از متخصصان و فعالان در حوزه‌های مختلف علمی،28 آبان‌ماه 1397 در سالن الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار گردید.

در این کنفرانس، پنل تخصصی " نقش مطالعات ميان رشته اي در توسعه كارآفريني" توسط دانشکده کارآفرینی و با ارائه نقطه نظرات تخصصی و پیشنهادات علمی تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشکده از جمله دکتر محمدرضا زالی، دکتر محمد عزیزی، دکتر سیدرضا حجازی، دکتر زهرا آراستی، دکتر علی داوری و دکتر بابک ضیاء برگزار شد.

 در اين كنفرانس علمي و پزوهشي ضمن ارايه ۱۰ مقاله منتخب، بيش از ۴۰ سخنران در سالن اصلي و پنل ها سخنراني و بحث و گفت و گو كردند.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس پیام دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران توسط دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس دانشگاه و مدیر کل حوزه ریاست قرائت شد. در بخشی از این پیام آمده است: «توجه جدی به بازارکار آینده و آماده‌سازی دانشجو برای شرایط بسیار متغیر امروز نمی‌تواند از مسیر آموزش فاقد نوآوری و ایستا صورت گیرد. برای یافتن پاسخ‌ها لازم است نقاط قوت و ضعف موجود مورد بررسی قرار گرفته و به اتکا این یافته‌ها نقشه راه آینده به خوبی ترسیم گردد. مطالعات و تجارب نشان می‌دهد که یکی از مسیر‌های پاسخ به این نیاز قطعاً توسعه برنامه‌های آموزشی میان و بین رشته‌ای است.»