۱۳۹۸ سه شنبه ۶ اسفند ساعت : 18:5 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ جمعه ۱۴ دي   تعداد بازدید : 974

مهدی مهدوی کیا، ستاره اسبق فوتبال به عنوان یک کارآفرین اجتماعی در دانشکده کارآفرینی حضور یافت.

 

 

 

 

 

 

عصر روز چهارشنبه 12 دی ماه 97، مهدی مهدوی‌کیا ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران و تیم‌های پرسپولیس و هامبورگ آلمان به عنوان یک کارآفرین اجتماعی در میان دانشجویان دانشکده حضوریافت.

این ستاره سابق فوتبال ضمن ابراز خوشحالی از حضور میان دانشجویان کارآفرینی از سرگذشت خود و چگونگی ورود به عرصه فوتبال و ادامه فعالیت های خود با راه اندازی آکادمی بین المللی کیا به عنوان یک فعالیت کارآفرینانه سخن گفت.

وی با تأسیس آکادمی فوتبال کیا از سال 2015، بیش از 1000 کودک و نوجوان را از طبقه محروم جامعه استعدادیابی کرده و پس از پرورش زير نظر مربيان مربوطه به اروپا اعزام مي نمايد.

این آکادمی ایرانی که با بازیکنان زیر 11 سال تشکیل شده است،  زمین تمرینی مخصوص خود را در جنوب شهر تهران داشته و بازیکنان را با حمایت وزارت آموزش و پرورش استعدادیابی کرده، ساخته و به تورنمنت‌های معتبر می‌برد تا آنها صاحب تجربیات بزرگی شوند و حتی بتوانند اسکلت تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ما را بسازند.

مهدوی کیا به عنوان یک کارآفرین اجتماعی از کار خود برای تشکیل این آکادمی حمایت کرده و همیشه اذعان داشته که این کاری بوده که وی به آن اعتقاد دارد.

این ستاره فوتبال با راه اندازی مدرسه فوتبال برای کسانی که صرفاً نه استعداد و فقط علاقه به فوتبال دارند، درآمد کسب کرده و آن را برای آکادمی کیا هزینه می کند.

در ادامه دانشجویان با طرح پرسش هایی در خصوص انگیزه، اهداف، مدل های درآمدزایی و ... با ایشان و با مدیریت دکتر رضا محمدکاظمی و خانم دکتر زهرا آراستی به بحث و گفتگو پرداختند.

در پایان این نشست، دکتر غلامحسین حسینی نیا نشان دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران را به ایشان تقدیم کرد و همراه با هیأت رئیسه از ساختمان در حال احداث دانشکده بازدید کردند. 

 

 

1