۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر ساعت : 6:11 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي   تعداد بازدید : 581

تفاهم نامه همکاری بین دانشکده کارآفرینی و سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور منعقد شد

تفاهم نامه همکاری آموزشی بین دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور  با هدف مهارت افزائی و ارتقاء دانش حرفه ای نیروی کار کشور، بیست و نهم دی ماه جاری منعقد شد.

تفاهم نامه مذکور در راستای اجرای طرح ملی "توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال" مصوبه سوم آذرماه سال 1393 شورای عالی اشتغال و بند (ت) ماده 4 برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران به امضای مهندس علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان و دکتر غلامحسین حسینی نیا، رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران رسید.

حاتم زاده در آئین امضاء این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه به منظور همكاري، تعامل و هم‌افزائي فعاليت‌هاي آموزشی و پژوهشي در حوزه کارآفرینی و کسب و کار در کشور و جهتِ نیل به رشد و توسعه اقتصادی بر پایه عدالت در راستای مهارت افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای نیروی کار کشور منعقد می شود.

وی افزود: ایجاد مراکز شتاب دهنده کسب وکارهای استارت آپی در حوزه مهارت آموزی و توسعه اشتغال و کارآفرینی مهارت بنیان و مرکز توسعه مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه از اهدافی است که با امضای این تفاهم نامه دنبال می شود و این سازمان در خصوص تأمین نیازهای آموزشی و مشاوره ای کارآفرینان، ارائه مشاوره و انجام اقدامات تسهیل گری در رابطه با طرح‌ های کسب و کار نوظهور و طراحی و اجرای پروژه های آموزشی، پژوهشی و کاربردی مشترک،  برگزاری کنفرانس های ملی و بین المللی مشترک و جشنواره رهبران کارآفرین و همکاری در امور آموزشی تربیت مربیان، کارشناسان و مهارت آموختگان با رویکرد کارآفرینانه در راستای اجرای تفاهم نامه با دانشکده کارآفرینی همکاری می کند.

حاتم زاده گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران زمینه اجرای واحد های درسی کارآموزی، کارورزی و آزمایشگاهی –کارگاهی در مراکز و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد که دارای حدود 600 مرکز ثابت دولتی و 5 هزار کارگاه آموزشی فعال با ارائه بیش از دو هزار و پانصد حرفه در سطح کشور در حوزه کار آفرینی است را فراهم می کند و می تواند به توانمند سازی جوانان کارآفرین کمک کند.

حاتم زاده گفت: از ابتدای سال جاری برای بحث کار آفرینی دپارتمانی در سطح  ستاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای راه اندازی شده است که این توافقنامه نیز از دستاورد های همین دپارتمان است.

در این جلسه دکتر غلامحسین حسینی نیا، رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت:  این دانشکده  در تفاهم نامه مذکور متعهد شده است در خصوص برگزاری دوره های توانمندسازی کارآفرینی مربیان و کارشناسان، جذب سرمایه گذار ایده های کسب و کار  مهارت آموختگان و برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت  MBA  Miniو  Mini DBA برای افراد معرفی شده از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همکاری نماید.

وی افزود: دانشکده کارآفرینی در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور در خصوص تهیه محتوا، طراحی و اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای با رویکرد کارآفرینانه به صورت مجازی و تلفیقی ( حضوری و مجازی) نیز با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همکاری می کند.