۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر ساعت : 7:24 بوقت تهران
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن   تعداد بازدید : 520

طرح سنجش و آموزش یک میلیون دانش آموز توسط دانشکده کارآفرینی و در قالب طرح ملی کآشف ا

دانشکده کارآفرینی در چارچوب طرح ملی کآشف و با همکاری وزارت آموزش و پرورش، پروژه جامع آموزش کارآفرینی به دانش­آموزان سراسر کشور را با هدف  شناسایی استعداد و آموزش مهارت های کارآفرینی دانش­آموزان در سراسر کشور آغاز کرد.

این طرح که  نخستین بار در سال 1394 در سراسر کشور با همکاری وزارت آموزش و پرورش برای حدود 2 میلیون دانش­آموز و 250 مربی در سراسر کشور با موفقیت اجرا شد، در سال جاری نیز برای یک میلیون دانش آموز و حدود 1000 مربی آموزش و پرورش در روز 23 بهمن ماه، همزمان با پنجمین دهه انقلاب اسلامی، آغاز گردید.

این برنامه شامل سنجش (پایش) استعدادها و مهارتهای کارآفرینی دانش آموزان شرکت کننده، هدایت شغلی آنها و آموزش مهارتهای راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی می باشد. دانش آموزان مخاطب این طرح، دانش آموزان دوره متوسطه اول در سراسر کشور می باشند. در مرحله اول این برنامه، ویژگی های شخصیتی کارآفرینانه دانش آموزان شامل ریسک پذیری، مرکز کنترل درونی، مثبت اندیشی، انگیزه پیشرفت، کنجکاوی، استقلال­طلبی و ... مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفته و توصیه هایی برای بهبود به آنها ارائه می شود.

در مرحله دوم این برنامه آموزش­ کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار به صورت مجازی به دانش ­آموزان ارائه خواهد شد، که شامل سرفصل­ های ذیل می­باشد:

  • آشنایی با مبانی کارآفرینی
  • آشنایی با زندگی کارآفرینان
  • آشنایی با علائق و توانمندی های فردی
  • هدف­گذاری و فرایند دستیابی به آن
  • آشنایی با مفاهیم شناخت فرصت، خلق و توسعه یک ایده
  • آشنایی با بوم کسب و کار
  • آشنایی با مفاهیم بازاریابی و کسب و کار

و در مرحله سوم این برنامه، نیز مشاوره های لازم به دانش آموزان علاق­مند ارایه می شود تا بتوانند کسب و کار خود را برنامه­ ریزی و آغاز نمایند.

خاطر نشان می­سازد این طرح با سرپرستی دکتر رضا زعفریان عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی، از سال 1390 و پس از مطالعات پژوهشی و اجراهای آزمایشی، با همکاری وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور آغاز شده است.