۱۳۹۷ دوشنبه ۲ مهر ساعت : 15:16 بوقت تهران

تقدیر از انجمن علمی دانشجویی کارآفرینی

 

مراسم تقدیر از برگزيدگان انجمن های علمی دانشجویی  جشنواره ملي حركت ۲۳ دی ۱۳۹۶ با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، سرپرست سابق وزارت علوم و جمعی از روسای پردیس‌ها و دانشکده‌ها، استادان و دانشجویان دانشگاه تهران در باشگاه دانشجویان برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، با قدردانی از فعالیت‌های دانشجویان این دانشگاه، گفت: «نام دانشگاه اگر بلند است، مدیون خدمات و تلاش دانشجویان و استادان است و در طول تاریخ ۸۴ ساله این دانشگاه براساس همین عملکرد شناخته شده است».

وی با اشاره به اینکه اکنون باید به آینده بیندیشیم، افزود: «افق دانشگاه تهران فقط در سطح ملی نیست، دانشگاه تهران در جایگاه جهانی است و رقابت آن هم بین‌المللی است».

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: «مردم در کشور ما انتظار دارند دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه برتر کشور، پرچم آموزش عالی را به دست بگیرد و افتخارآفرینی کند».

دکتر نیلی، بر فعالیت انجمن‌های علمی دانشجويي و تشکل‌ها برای تشکیل شبکه بین‌المللی تاکید و اظهار کرد: «انتظار من این است که با کشورهای همسایه و کشورهایی که مشترکات زیادی با آنها داریم وارد همکاری شده و زبان‌مان زبان بین‌المللی شود».

رئیس دانشگاه تهران، در ادامه تصریح کرد: «رشته‌های علوم‌انسانی و اجتماعی باید فعالیت‌های دانشجویان را در قالب تشکل‌های مختلف بررسی کنند تا مشخص شود که چقدر در شکل‌گیری شخصیت‌های دانشجویان، اخلاق حرفه‌ای و نیز توسعه علمی موثر بودند. این مهم می‌تواند در قالب پایان‌نامه بررسی شده تا از دل آن متوجه شویم که چگونه باید تشکل‌ها را پشتیبانی کرد و در کدام حوزه‌ها بیشتر آنها را تقویت کنیم».

در ادامه دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: «گسترده‌ترین تشکل‌ها انجمن‌های علمی هستند. متاسفانه یکی از مقوله‌های جامعه ایرانی این است که در آن کار جمعی و فعل جمعی جایگاهی ندارد». ايشان بر فاصله گرفتن از فردگرایی تاکید کرد و افزود: «معمولا جامعه ایرانی به‌عنوان یک جامعه فردگرا با دایره‌های محدود شناخته می‌شود و کمتر به عنوان جامعه‌ای که باید صفت جمعی داشته باشد، از آن نام می‌بریم».

همچنین در این مراسم، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران در تقدیر از برگزیدگان دهمین جشنواره حرکت دانشگاه تهران ضمن ابراز خوشحالی از افتخار آفرینی دانشجویان این دانشگاه و کسب مقام اول کشور، گفت: «کسب رتبه برتر در این جشنواره افتخار بزرگی برای دانشگاه تهران است؛ اما مهم‌تر از کسب رتبه، فعال شدن هسته‌های علمی و انجمن‌های علمی و دانشجویی است. ما برای سال ۹۷ برنامه‌های بسیاری برای انجمن‌های علمی تدارک دیده‌ایم، اکنون وقت آن است که انجمن‌های علمی وارد فاز جدیدی شوند».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، اضافه کرد: «از ابتدای سال ۹۷ انجمن‌های علمی را با جدیت تمام حمایت می‌کنیم تا از طریق پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بتوانند به عنوان شرکت دانش‌بنیان فعالیت کنند. امیدواریم همه این طرح‌ها در سال ۹۷ عملیاتی شده و دانشجویان دانشگاه تهران بتوانند فراتر از آنچه که اکنون هستند، بدرخشند».

پایان بخش این مراسم، تقدیر از انجمن‌های علمی دانشجویی برگزيده بود كه انجمن علمي دانشجوي كارآفريني  برای بار دوم به عنوان انجمن علمي دانشجويي برتر شناخته و تقدير گرديد. اين انجمن علمي دانشجويي در هفتمين جشنواره ملي حركت نيز به عنوان انجمن علمي دانشجويي برتر در سال 1393 انتخاب شد. همچنين در بخش كتاب جشنواره ملي حركت، كتاب مهدي تاج پور دبير انجمن علمي دانشجويي كارآفريني به عنوان كتاب برتر در اين جشنواره  انتخاب و از ايشان تقدير گرديد.