۱۳۹۷ سه شنبه ۳ مهر ساعت : 3:39 بوقت تهران

تقدیر از دکتر محمدتقی طغرایی؛ دانش آموخته ی دانشکده در جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه

در دهمین دوره جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه و مراسم تجلیل از برگزیدگان المپادهای دانشجویی، از دکتر محمد تقی طغرایی، دانش آموخته جدید دانشکده، تقدیر به عمل آمد. وی از دانشجویان ساعی دانشکده در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی بود. (رزومه دکتر محمدتقی طغرایی)

 در این مراسم باشکوه، که هیات رییسه دانشکده نیز حضور داشتند، دکتر نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه تهران،  با تبریک  کسب  این موفقیت بزرگ به دانشجویان نمونه و برگزیدگان المپیاد دانشجویی، جشنواره ها و المپیاد ها را روشی نوآورانه برای ارزیابی دانشجویان دانست و گسترش این نوع ارزیابی ها را در کنار آزمون های رسمی ضروری دانست. رییس دانشگاه تهران  با اشاره به نرخ بالای بیکاری در میان  جوانان تحصیلکرده، تصریح نمود اگرچه در حوزه علم و دانش پیشرفت های خوبی داشته و داریم، اما تمام تلاش ما باید معطوف به پرورش دانش آموختگانی باشد که در عرصه کارآفرینی، نوآوری و  بازار کار موفق شوند. بر این اساس دانشگاه تهران از طریق آموزش های کارآفرینی در دانشکده کارآفرینی و نیز حمایت از پایان نامه های کاربردی، ایده ها و طرح های نو از طریق پارک فناوری، در عرصه تجاری سازی یافته های علمی قدم بر داشته و تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین را در برنامه های خود لحاظ کرده است.

جذب دانش آموختگان نخبه دانشگاه به عنوان عضو هیات علمی و پژوهشگر از دیگر برنامه های مورد تاکید دکتر نیلی بود. وی اظهار امیدواری کرد با اضافه شدن دانش آموختگان به تیم پژوهشی استادان و دانشجویان، شاهد پیشرفت های قابل ملاحظه ای در عرصه تحقیقات نوآورانه  دانشگاه باشیم.

طبق گزارش دکتر به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه، 761 نفر در سایت مربوط به جشنواره دانشجوی نمونه ثبت نام کرده بودند که  پرونده 172 نفر کامل و قابل بررسی بود. از این تعداد دانشجو 7 نفر به عنوان دانشجوی نمونه به وزارت علوم معرفی شدند و 2 نفر  به عنوان دانشجوی  نمونه دانشگاه و  و 12 نفر دانشجوی قابل تقدیر شناخته شدند. وی تاکید کرد باید کاری کنیم که در سال های آینده تعداد بیشتری در این جشنواره با انگیزه کامل شرکت کنند.

همچنین طبق گزارش دکتر حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران، از سال 1385 المپیادهای دانشجویی در چند رشته محدود  آغاز شده است و امسال در 20 رشته این رقابت علمی برگزار شده است که تعداد 26 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران موفق به اخذ رتبه های اول تا دهم شده اند.