بازدید رئیس دانشگاه تهران از دانشکده کارآفرینی

بازدید رئیس دانشگاه تهران از دانشکده کارآفرینی


دکتر سید محمد مقیمی، رئیس جدید دانشگاه تهران با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده کارآفرینی دیدار و گفتگو کرد.

 

دکتر سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن حضور و بازدید از دانشکده  کارآفرینی با اعضای هیأت علمی و کارکنان طی دو جلسه ی مجزا دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این جلسه که روز دوشنبه 12 مهر ماه 1400 در محل دانشکده کارآفرینی برگزار شد، دکتر غلامحسین حسینی نیا، رئیس دانشکده، معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور ضمن خیرمقدم، گزارشی در خصوص عملکرد دانشکده در مورد فعالیت های علمی پژوهشی و ترویجی، تعداد دانشجویان و فعالیت های آنان، روابط و دستاوردهای بین المللی دانشکده و مانند آن ارائه داد.

وی در ادامه به تصویب رشته های جدید در این دانشکده اشاره کرد و گفت: "حضور شما در جایگاه ریاست دانشگاه یک قوت قلبی برای ادامه راه دانشکده کارآفرینی و موفقیت آن است و بنده نیز به عنوان رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور تمام تلاشم را برای برای گشترش نقش دانشگاه تهران و دانشکده کارآفرینی در دولت و جامعه عمل خواهم نمود.

در ادامه دکتر مقیمی، رییس دانشگاه تهران، با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام رحلت پیامبر اسلام (ص)، حضور در دانشکده کارآفرینی را مغتنم شمرد و گفت: " با توجه به زمنیه تخصصی ام در کارآفرینی، روی دانشکده کارآفرینی تعصب ویژه ای دارم و دانشکده کارآفرینی نقش اصلی در ایجاد دانشگاه کارآفرین دارد."

رئیس دانشگاه، در سخنان خود از ایجاد یک کارگروه تخصصی برای کارآفرینی در دانشگاه خبر داد و یکی از برنامه های خود در حوزه آموزش دانشگاه را آموزش با رویکرد کارآفرینانه و ایجاد دانشگاه کارآفرین دانست.

وی گفت: فعالیت های اصلی دانشگاه و تمامی رشته های دانشگاهی می بایست با رویکرد کارآفرینی مورد بازبینی قرار گیرد و در این راستا از ظرفیت های اعضای هیأت علمی دانشکده کارآفرینی استفاده خواهد شد.

در ادامه این جلسه با ارائه برگه هایی از اعضای هیات علمی خواسته شد تا نام سه نفر از افراد مورد نظرشان برای تصدی جایگاه ریاست دانشکده را یادداشت نمایند و از آنان خواست تا نقطه نظرات، پیشنهادات و انتظارات خود را در مورد رییس دانشکده بعدی بازگو نمایند.

در قسمت دوم این نشست که با حضور کارکنان برگزار شد، ایشان با رویی گشاده و تفکری متفاوت در خصوص نقش کارکنان دانشگاه، به سخنان و پیشنهادات و انتقادات همکاران گوش جان سپرد و از آنان نیز خواست اسامی کاندیدهای مورد نظرشان را در برگه های محرمانه وارد نمایند.

در انتها نیز در یک فضای صمیمانه یک عکس دسته جمعی به یادگار گرفته شد.

آدرس کوتاه :