راهنمای کار با رخ نمای دانشگاه تهران

راهنمای کار با رخ نمای دانشگاه تهران


رخ نما(Profile) : خلاصه یا تحلیلی سامان یافته از داده ها، اغلب به صورت نمودار یا جدول، که صفات و مشخصه های بارز آنها را نشان می دهد
‌‌‌‌‌‌‌۱. ورود به سامانه از طریق گزینه"ورود " بالای صفحه امکان پذیر است.

۲. پس از ورود گزینه"ویرایش پروفایل" فعال می‌گردد.

۳. در بخش ویرایش پروفایل موارد زیر برای کاربران محترم قابل تغییر و ویرایش می‌باشد:

  • تلفن
  • آدرس محل کار
  • آدرس صفحه خانه (در این بخش می‌توانید آدرس صفحه شخصی خود را معرفی نمائید . در نظر داشته باشید آدرس لازم است به صورت کامل با //‏:http و یا //‏ :https ‏‬ وارد گردد. )
  • شماره اتاق
  • لینک مقالات در گوگل اسکولار

در این بخش در قسمتی با عنوان"توضیحات شخصی برای سیستم پروفایل" می‌توانید توضیحاتی به پروفایل خود اضافه نمائید. این توضیحات در صفحه اصلی پروفایل کاربر در قسمت نمای کلی نمایش داده می‌شود.

*توجه: برای وارد کردن ترجمه توضیحات جهت نمایش در صفحه انگلیسی بخش Overview لازم است در پایین صفحه دکمه " زبانهای دیگر " را کلیک و انگلیسی را انتخاب نمائید. در کادر باز شده می‌توانید ترجمه مطلب را وارد و ذخیره نمایید.

۴. گرافی که سمت چپ صفحه پروفایل هر فرد نمایش داده می‌شود بر اساس تعداد طرح‌های کاربردی و فعالیت‌های علمی تنظیم شده است.

  • اعداد مربوط به h_index و ارجاعات از سایت اسکوپوس و گوگل اسکولار استخراج می‌شود و به فاصله یک ماهه بروز رسانی می‌شود. اگر اختلافی جزئی مشاهده نمودید به دلیل فاصله زمانی دریافت اطلاعات است.
  • شایان ذکر است هر فرد در سایت اسکوپوس دارای کدی یکتا با نام author_id است. مبنای دریافت اطلاعات از سایت اسکوپوس author_id افراد می‌باشد. در صورتیکه حداقل یکی از فعالیت‌های شما مانند مقاله یا مقاله همایش در این سایت ایندکس شده باشد شما دارای author_id خواهید بود.
  • مرکز فناوری اطلاعات با مکانیزهایی اتوماتیک سعی در استخراج author_id اعضای محترم هیأت علمی داشته است. اما برای تعدادی از اعضای محترم هنوز موفق به استخراج آن نگردیده است یا احیاناً مقدار اشتباهی را دریافت کرده است. شما می‌توانید از طریق سامانه پژوهشی و منو‌ی " صفحه اصلی> اطلاعات پایه> اطلاعات فردی> اطلاعات پرسنلی " اطلاعات مربوط به شناسه خود در اسکوپوس و گوگل اسکولار را بروز نمائید و یا اینکه لینک صفحه مربوط به profile خود در سایت اسکوپوس را برای مرکز فناوری اطلاعات –سرکار خانم فاضل زاده- در سامانه پشتیبانی مرکز فناوری اطلاعات ارسال فرمائید تا نسبت به بروز رسانی آن سریع‌تر اقدام گردد. شایان ذکر است مقادیر مذکور در گزارش ترفیع نیز نماش داده می‌شوند لذا نسبت به درج مقدار صحیح دقت لازم را مبذول فرمائید.
  • برای تعدادی از افراد ممکن است تعداد ۲ اکانت در اسکوپوس موجود باشد. این موضوع به خاطر نوشتن نام فرد به صورت‌های مختلف است. عضو محترم هیأت علمی می‌تواند راسا با اسکوپوس مکاتبه نماید و درخواست ادغام اکانت‌های خود را بدهد.

۵. در صورتیکه نام فارسی و یا انگلیسی اشتباه نوشتاری دارد اصلاح لازم است در بخش اطلاعات پرسنلی پیشخوان دانشگاه ( my.ut.ac.ir ) انجام پذیرد و پس از ۲۴ ساعت در این سامانه اعمال خواهد شد. (بخش اطلاعات پرسنلی در گوشه سمت چپ صفحه (my.ut.ac.ir) دقیقاً پایین نام و نام خانوادگی است.)

۶. اعضای محترم هیأت علمی توجه داشته باشند که تنها مقالات – کتاب‌ها – همایش‌ها و طرح‌های کاربردی که توسط دبیر پژوهشی و یا کمیسیون موارد خاص بررسی و مورد تأیید شده باشد در بخش" فعالیت‌های علمی" نشان داده می‌شود و بقیه موارد در سایت رخ نما نمایش داده نمی‌شوند. در واقع ملاک نمایش رکوردهای مقالات – کتاب‌ها – همایش‌ها و طرح‌های کاربردی در سایت رخ نما نمایش یا عدم نمایش در رزومه نیست.

*توجه: در صورتیکه رکورد تکراری در مقالات – کتاب‌ها – همایش‌ها مشاهده می‌نمایید می‌توانید برای حذف آن با معاونت پژوهشی –سرکارخانم عراقی- مکاتبه نمائید.

*توجه ۲: در صورتیکه فعالیت‌های شما غیر قابل انتشار هستند درخصوص مقاله، همایش و کتاب با سرکار خانم عراقی و در خصوص طرح‌های کاربردی با جناب آقای بلالی مکاتبه فرمائید. با تأیید ایشان فعالیت‌های غیر قابل انتشار از رخ نما حذف خواهند گشت.

۷. پایان نامه‌هایی که در این سایت نمایش داده می‌شوند بر اساس نسخه الکترونیکی پایان نامه‌ای که دانشجویان تحویل به کتاب‌خانه می‌دهند تهیه شده است.( thesis.ut.ac.ir ) دقت در تأیید صحت عنوان انگلیسی و کلیدواژه‌های انتخابی پایان نامه در بالا بردن کیفیت نمایش اطلاعات تأثیر بسزایی دارد. عنوان‌هایی که در زیر هر پایان نامه نشان داده می‌شود از کلید واژه‌های هر پایان نامه استخراج شده‌اند. دقت فرمائید که به دلیل عدم وجود کلید واژه‌ها به زبان انگلیسی چنین بخشی در صفحه انگلیسی اعضا هیئت علمی وجود ندارد.

*توجه: در صورتیکه رکورد تکراری در پایان نامه‌ها مشاهده می‌نمایید می‌توانید با کتاب‌خانه مرکزی – آقای زرقانی – مکاتبه نمائید.

۸. جهت رفع هر گونه مشکل در طرح‌های کاربردی مانند نبود تاریخ انعقاد یا شروع یا اختتام طرح با اداره کل پژوهش‌های کاربردی –دبیر کمیسیون مربوطه - مکاتبه فرمائید.

*توجه: از آنجایی که تنها طرح‌های پایان یافته در رخ نما نمایش داده می‌شود، در صورتیکه طرح کاربردی شما پایان پذیرفته است و همچنان نمایش داده نمی‌شود برای اصلاح تاریخ اختتام آن با اداره کل پژوهش‌های کاربردی –دبیر کمیسیون مربوطه - مکاتبه فرمائید.

۹. بروز رسانی اطلاعات از سامانه پژوهشی به صورت هفتگی و خودکار انجام می‌پذیرد. در صورتیکه کاربری نیاز به به روز رسانی اطلاعات در سامانه پژوهشی به صورت فوری و اعمال آن در سایت رخ نما دارد می‌تواند در پروفایل خود ورود نماید و از طریق دکمه"واکشی اطلاعات پژوهشی استاد" اقدام به به روز رسانی رخ نمای خود نماید.

۱۰. از آنجایی که فعالیت‌های علمی اجرایی از منو‌ی صفحه اصلی> فعالیت‌ها> فعالیت‌های علمی-اجرایی> خدمات علمی-اجرایی و بر اساس تاریخ روز نمایش داده می‌شود در صورتیکه تاریخ پایان را برای فعالیتی درج نکرده باشید آن فعالیت به عنوان فعالیت جاری تلقی می‌گردد و در فهرست فعالیت‌هایتان نشان داده می‌شود.

۱۱. مقادیر مربوط به finger print که در بخش انگلیسی نمایش داده می‌شود از سایت اسکوپوس و بر اساس author id درج شده در پروفایل شما استخراج می‌شود. از طریق منو‌ی زیر در سامانه RTIS می‌توانید فهرست زمینه‌های پژوهشی خود را که از سایت اسکوپوس استخراج شده است را ملاحظه فرمائید:
صفحه اصلی> اطلاعات پایه> اطلاعات اولیه> حوزه پژوهش

امکان ویرایش و حذف حوزه‌های پژوهش برای شما فراهم شده است و می‌توانید با استفاده از تیک عدم نمایش در رخ نما نسبت به نمایش یا عدم نمایش اطلاعات مذکور در رخ نما اقدام فرمائید.

۱۲. اگر مقالاتی که در رخ نما برای شما نمایش داده می‌شود با مقالاتی که در RTIS درج شده است از لحاظ تعداد هماهنگی ندارند و شما واکشی اطلاعات را نیز انجام داده‌اید ممکن است مقالات شما مشمول شرایط ذیل باشد:

اطلاعات نمایش داده شده در رخ نما بر اساس نتیجه بررسی و ارزیابی که در RTIS برای مقالات درج شده است انجام می‌پذیرد. بر این اساس تنها مقالاتی که دارای وضعیت بررسی و مورد تأیید - بررسی در کمیته موارد خاص و بدون امتیاز هستند در رخ نما نمایش داده می‌شوند. برای مثال: اگر مقاله شما دارای وضعیت تکراری باشد در رخ نما نشان داده نخواهد شد.

آدرس کوتاه :