رویداد ایده‌پردازی دانشجویان در دانشگاه تهران؛ پلی برای ارتقا اکوسیستم کارآفرینی (رقابت ایده پردازی دانشگاه تهران) UTIP: University of Tehran’s Idea Pitch

رویداد ایده‌پردازی دانشجویان در دانشگاه تهران؛ پلی برای ارتقا اکوسیستم کارآفرینی (رقابت ایده پردازی دانشگاه تهران) UTIP: University of Tehran’s Idea Pitch


به گزارش واحد روابط عمومی دانشکده کارآفرینی، در راستای ترویج فرهنگ کارآفرینی و تشویق دانشجویان به ایده‌پردازی و کارآفرینی، دانشگاه تهران به عنوان اولین مرجع آموزش عالی که رشته کارآفرینی را در قالب تحصیلات دانشگاهی ارائه می‌نماید، قصد برگزاری «سومین رویداد با موضوع ارائه‌ی ایده‌های خلاقانه» را دارد. این جشنواره با هدف تسهیل ارتباط ایده‌پردازان با حامیان مالی و سرمایه‌گذاران برگزار می‌شود.

مشارکت در این رویداد، علاوه بر تقویت مهارت ایده‌پردازی، فرصتی برای دانشجویان است تا ایده‌های خود را در حوزه‌های مختلف ارائه دهند و بازخورد‌هایی مفید از داوران صنعتی و دانشگاهی دریافت کنند. از سوی دیگر سازمان‌های بسیاری، مشتاق شناسایی استعدادهای ناب از میانگین دانشگاه‌های برتر کشور هستند که این رویداد بستر خوبی برای شکل گیری این رابطه است.

برخلاف بسیاری از جشنواره‌های ایده‌پردازی که شرکت در آن‌ها مستلزم تهیه نمونه محصول است، این جشنواره به دانشجویان امکان می‌دهد تا حتی در مراحل ابتدایی توسعه، ایده‌های خود را مطرح کرده و از بازخورد‌های ارزشمند داوران بهره‌مند شوند. در ضمن این رویداد محدود به ارائه محصول تکنولوژی-محور نیست و نوآوری می‌تواند در تمام ابعاد خصوصاً مدل کسب و کار تجلی یافته باشد.

 

در حال حاضر، ۴۰ نفر از دانشجویان ترم یک مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که در قالب یک پیش رویداد، در ۱۴ اسفند ایده‌ی اولیه‌ی خود را در دانشکده‌ی کارآفرینی در حضور اساتید مطرح کرده‌اند، در حال توسعه ایده‌های خود به صورت گروهی هستند و تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ فرصت دارند تا ایده‌های خود را برای ارائه به سرمایه‌گذار و حامی مالی آماده کنند.

از کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران دعوت می‌گردد تا با تهیه بیزنس مدل ایده‌های نوآورانه خود و ارسال آن برای داوران، وارد این رقابت شده و از فرصت جذب سرمایه و ارائه در حضور حامیان متعدد بهره مند گردند. رویداد ایده پردازی دانشگاه تهران در سطوح مختلف فعالیت می‌کند و ایده‌های هم سطح با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

 

موعد ثبت نام اولیه: ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

موعد ارسال کلیپ ۵ دقیقه‌ای از ایده در قالب بیزنس مدل (بوم کسب و کار استروالدر) جهت ارزیابی اولیه: ۳۱ فروردین ماه

برای ثبت نام در این رقابت فرم زیر را تکمیل نمائید.

B2n.ir/UTIP

 

 

آدرس کوتاه :