سخنرانی دکتر کاظمی در هفتمین روز از دوره عالی رهبری در ورزش زنان

سخنرانی دکتر کاظمی در هفتمین روز از دوره عالی رهبری در ورزش زنان


دکتر رضا محمدکاظمی، عضو هیات علمی دانشکده کارآفرینی، در سومین روز از دوره عالی رهبری در ورزش زنان، به ارائه سخنرانی با موضوع خلاقیت و نوآوری رهبران در ورزش پرداخت و طی این جلسه کلیاتی از کارآفرینی و فرصت‌های کسب و کار در صنعت ورزش را مطرح نمود.
دکتر محمدکاظمی در ادامه و در هفتمین روز از دوره مذکور به آموزش گام به گام طرح کسب و کار که مباحث آن از کتاب جامع طراحی و تدوین طرح کسب و کار (انتشارات دانشگاه تهران) جمع‌آوری شده بود پرداخت.
وی در این خصوص گفت: در این جلسه که از دو بخش مجزا تشکیل شده بود، در بخش نخست بحث شیوه نگارش طرح کسب و کار و 9 عامل تشکیل دهنده این طرح خطاب به شرکت‌کنندگان دوره ارائه شد و در بخش دوم حول ٧ محور اصلی ایده‌هایی که فرصت‌های خوب کسب و کار ورزشی شناخته می‌شوند مانند گردشگری ورزشی، مدارس ورزشی، تولیدات محصولات ورزشی و ... پرداختیم.
در همین ارتباط شرکت‌کنندگان در هفت گروه تقسیم شدند و هر گروه به صورت جداگانه و با عنایت به عناصری که در بخش نخست آموزش دیده بودند، اقدام به نوشتن طرح کسب و کار خود در قالب کار عملی کردند.
در انتها گروه‌ها در یک زمان محدود پنج دقیقه‌ای، طرح کسب و کار خود را به هیأت داوران این بخش که علاوه بر بنده متشکل از خانم دکتر صفاری، خانم خان‌محمدی و خانم کارآفرین مهمان دوره بودند ارائه کردند که در پایان، طرح ایجاد یک کارخانه در صنعت مواد غذایی که غذای ویژه ورزشکاران و به طور خاص نان ورزشی را تولید می‌کرد به عنوان طرح برتر انتخاب شد.
شایان ذکر است دوره عالی رهبری در ورزش زنان، با همکاری معاونت زنان وزارت ورزش و جوانان و آکادمی ملی المپیک به مدت هشت هفته (در قالب 54 ساعت کلاس آموزشی) برنامه‌ریزی شده بود که از ابتدای دی‌ماه 1399 و به میزبانی سالن همایش‌های آکادمی ملی المپیک آغاز و در تاریخ یکشنبه 26 بهمن به کار خود پایان می‌دهد.
 
 
آدرس کوتاه :