نقطه عطف ششم

نقطه عطف ششم


سیزدهم اردیبهشت ماه 1394 در مراسم نکو داشت  مقام استاد که با حضور آقای دکتر نیلی، رییس دانشگاه تهران و استادان دانشکده کارآفرینی برگزار شد، آقای دکتر نیلی خواستار آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید با توجه به قطعی شدن زمین اهدایی دانشگاه تهران شدند.

 

 

عکس یادگاری رئیس محترم دانشگاه، هیات محترم همراه و اعضای محترم هیات علمی دانشکده در مراسم گرامیداشت روز معلم، یک روز پیش از آغاز عملیات خاک برداری در محل احداث ساختمان جدید دانشکده کارآفرینی

 

پیشرفت پروژه احداث ساختمان

·         زمین اهدایی دانشگاه تهران در اردیبهشت ماه 1394 برای اجرای این پروژه انتخاب گردید و متعاقب آن مهندسین مشاور شهر و عمران به عنوان مشاور طراح پروژه انتخاب و قرارداد آن منعقد گردید. تهیه طرح و اصلاحات آن انجام شد و تیرماه 1394 گودبرداری (به کمک شهرداری تهران) آغاز  گردید. در مهرماه 1394 گودبرداری تا تراز 4- متر صورت گرفت.

·         در مهرماه 1394، جهت انجام ادامه خاکبرداری تا تراز 14- متر و نیلینگ (nailing) مناقصه­ای برگزار و طی آن شرکت زمین ژرفاب برای انجام این امر انتخاب گردید و متعاقب آن این شرکت در آبان ماه 1394 نسبت به ادامه خاکبرداری اقدام نمود و عملیات خاکبرداری و نیلینگ در اسفندماه 1394 به اتمام رسید.

·         در سومین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران که روز چهارشنبه 12 اسفند ماه 1394 در دانشگاه تهران برگزار شد، توافق نامه بین دانشگاه تهران و بنیاد حامیان دانشکده کارآفرینی در احداث ساختمان جدید دانشکده کارآفرینی منعقد شد. بر اساس این توافقنامه تأمین مالی, مدیریت اجرایی و فنی احداث ساختمان جدید دانشکده کارآفرینی توسط بنیاد حامیان دانشکده کارآفرینی انجام خواهد شد. این توافق نامه به امضای آقای دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه و آقای مهندس محمد فنایی، مدیر عامل بنیاد حامیان دانشکده رسید

·         تصویب و ابلاغ مدیریت پروژه به آقای مهندس حسینی (خیّر  و کارآفرین و مدیر عامل شرکت ریوا تدبیر) در جلسه کارگروه فنی مورخ

 30 فروردین 1395 صورت گرفت.

·        در اردیبهشت ماه 1395 هیئت مدیره بنیاد حامیان به دلیل یرخی توافقات تصمیم گرفت در طرح معماری پروژه تجدید نظر نموده و طرحی فاخر و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا را تهیه نماید. لذا با آقای مهندس شیرزادیان جهت طراحی مجدد پروژه، قراردادی را منعقد نمود.

·        مهندس شیرزادیان جهت بررسی ویژگی­های معماری دانشگاه­ های آمریکا، سفری به آمریکا داشت و متعاقب آن طی بازدید از دانشگاه­های هاروارد دو گزینه طراحی را ارائه نمود.

·         25مرداد 1395 طرح منتخب در هیئت مدیره بنیاد مصوب گردید که این طرح در جلسه کمیته فنی دانشگاه تهران بررسی و نکات اصلاحی آن مشخص گردید و نهایتا پس از اعمال اصلاحاتی، طرح توسط کمیته فنی دانشگاه تهران مورد تایید قرار گرفت.

·         آبان ماه 1395 هیئت مدیره بنیاد حامیان، مهندسین مشاور گنو را به عنوان مدیر پیمان این پروژه انتخاب و قرارداد مدیریت پیمان پروژه با شرکت گنو منعقد گردید. قابل ذکر است که تهیه نقشه­ های فاز 2 نیز در این قرارداد به عهده مهندسین مشاور گنو گذاشته شد.

·          مهندسین مشاور گنو، در قدم اول پس از برداشت گود نیلینگ شده و با انتخاب جزئیات اجرایی مناسب برای عایق های رطوبتی (عدم اجرای قیر و گونی و استفاده از رول برای ایزولاسیون رطوبتی دیوارهای حائل) از هر طرف چند متری به ابعاد پروژه اضافه نمود و با توجه به همین امر، اصلاحاتی را در نقشه­های فاز یک لحاظ نمود که در این اصلاحات، ضمن افزایش سطح زیر بنای پروژه، سطوح مدولار منظم در پلان معماری ایجاد گردید.

·         در این مرحله تهیه نقشه­ های سازه توسط مهندسین مشاور به آقای دکتر میرقادری سپرده شده که با توجه به فوریت امر، ایشان نقشه­های سازه فونداسیون را تهیه و ارسال نمودند. مهندسین مشاور گنو ضمن استعلام از چند پیمانکار ذیصلاح، آقای مهندس کوشان را جهت اجرای اسکلت بتنی پروژه به هیئت مدیره بنیاد حامیان پیشنهاد نمودند که هیئت مدیره بنیاد حامیان پس از بحث و بررسی و ضمن اخذ تخفیف، انعقاد قرارداد با ایشان را مصوب نمود.

·         آغاز عملیات اجرای اسکلت بتنی و اتمام فونداسیون سازه  در اسفندماه 1395

·         تشکیل کمیته بررسی و احیاء موقوفه حاج رضا فرد قاسمی - 13 اردیبهشت 96

·         آغاز مراحل بتن ریزی، اجرای ستون ها از فروردین 1396 و اتمام بتن ریزی سقف 2-  در 13 خردادماه 1396

·        قابل ذکر است در سال 96 بطور تقریبی، هزینه ماهانه پروژه برابر یک میلیارد تومان می­باشد که فقط اجرای اسکلت بتنی را شامل می­شود و هزینه­های مراحل بعدی مانند (سفت کاری) پس از انجام برآورد پروژه اعلام خواهد شد.

 
آدرس کوتاه :